Kino? Nie dziękuję, mam internet.
Wrzesień 5, 2016
Jak zarobić w Internecie?
Styczeń 28, 2017

Czarna strona internetu

Internet. Cudowny wynalazek bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie życia. Oprócz wielu niezliczonych zalet ku zdziwieniu niektórych posiada też wady. Tak to prawda. Posiada wady. Z niedowierzaniem zapytacie jakie? Otóż odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.
Po pierwsze i najważniejsze Internet niesie za sobą wiele zagrożeń, będących wynikiem nieumiejętnego korzystania z jego możliwości. Przyczynia się do rozpowszechniania przestępczości w sieci tych mniejszych i tych bardziej poważnych: plagiatów, bezczelnego łamania praw autorskich, pornografii, a nawet pedofilii.

Internet w nadmiarze zaburza relacje między ludzkie. Jeszcze kilka lat temu dzieciaki spotykały się na podwórku, dziś realnie spotykają się tylko w szkole, a nawet tam bardzo mocno ich relacje są umieszczone w sieci. To przerażające że siedząc obok siebie nie rozmawiają bezpośrednio, a przez komunikator czy portal społecznościowy…

Internet w nadmiarach powoduje bardzo silne uzależnienie i oderwanie od rzeczywistości, taki człowiek nie odróżnia fikcji od realnego życia, co jest niebezpiecznie nie tylko dla niego, ale też dla najbliższego otoczenia.

Hakerzy. Sprytni złodzieje wirtualni, którzy ograbiają nas z realnych pieniędzy.

Internet nie zawsze daje nam dostęp do prawdziwych informacji. W świecie wirtualnym bardzo łatwo jest o przekłamanie, złą interpretację faktów.
Internet zabiera nam dużo czasu. Zbyt wiele. Siadamy przed komputerem na 5 minut, no może góra 10 a nagle robi się z tego godzina, dwie, trzy… Czary mary. Nie kontrolujemy tego, a naprawdę warto iść na spacer czy też spotkać się z kimś bliskim. Ewentualnie wyjść do ludzi. To z pewnością bardziej poszerzy nasze horyzonty.

Wirusy te okropne wirusy… niszczą nasz komputer i cenne pamiątki w postaci np. zdjęć które się na nim znajdują.
To nie jest tak że Internet ma same wady. Absolutnie nie. Umiejętnie wykorzystany bardzo może nam pomóc w życiu. Jednak trzeba korzystać z niego z umiarem. Świat realny wbrew pozorom ma nam więcej do zaoferowania niż ten wirtualny.

Komentarze są wyłączone.